FOTOMA s.c.
M. Sczaniecka – M. Starzak
Półwiejska 35
61-886 Poznań/Poland
tel. +48 618 526 559
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Zapraszamy:

SKLEP - LABORATORIUM
Poznań - Półwiejska 35 /Deptak/

tel. +48 618 526 559
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

poniedziałek – piątek 9:30 – 19:00
sobota - 9:30 - 15:00

niedziela - odpoczywamy

 


 

 

 

 

Często zadawane pytania

Witamy w dziale F.A.Q., w którym zamieszczamy pytania klientów oraz nasze odpowiedzi jako pomoc w rozwiązaniu prostych problemów związanych z szeroko pojętą fotografią.

Wysyłanie zdjęć

Pytania i odpowiedzi dotyczące przesyłania plików

„Czy jeżeli spakuję moje pliki przed wysłaniem pocztą elektroniczną programami typu WinZip lub WinRar to skróci się czas przesyłania maila?”
Nie, stopień kompresji plików graficznych programami typu WinZip lub WinRar wynosi zazwyczaj mniej niż 1%. Jedyną możliwą kompresją plików graficznych, które mają zostać wydrukowane na minilabie Frontier 570 jest jpg.
Back to top
„Jaki jest termin odbioru przesłanych zdjęć?”
Klient wysyłający pliki przez program Fotoma on-line zostanie poinformowany przez e-mail o terminie odbioru zdjęć. W przypadku wysyłania plików na adres e-mail zlecenie jest do odbioru zazwyczaj na następny dzień roboczy około godz.12.00
Back to top
Drukowanie zdjęć
Problemy i ich rozwiązania dotyczące drukowania zdjęć
"Na jakich papierach wykonywane są odbitki?"
Odbitki wykonujemy na następujących papierach FUJICOLOR:

FUJICOLOR CRYSTAL ARCHIVE PAPER, przeznaczonym do wszechstronnych zastosowań amatorskich. Zapewnia on wysoką jakość odbitek czarno-białych i kolorowych. Zastosowana emulsja zapewnia oddanie pięknych kolorów takich jak subtelne odcienie zieleni, wyraziste błękity, barwę czerwoną oraz biel z czystymi i bardziej wyrazistymi szczegółami w jasnych partiach obrazu. Trwałość kolorów i zdjęć wynosi ponad 50 lat.

FUJICOLOR CRYSTAL ARCHIVE PAPER SUPREME, przeznaczonym dla wymagających amatorów i profesjonalistów wykonujących odbitki z plików cyfrowych. Jest to papier o grubszym podłożu, gładszej i charakteryzującej się wysokim połyskiem apreturze, wyróżniający się atrakcyjnym złotym nadrukiem na odwrocie. Trwałość kolorów i zdjęć wynosi ponad 50 lat.

FUJICOLOR CRYSTAL ARCHIVE DIGITAL PAPER DP profesjonalny papier przeznaczony do zdjęć cyfrowych i pozwalający osiągnąć najlepsze efekty we współpracy z urządzeniami drukującymi FUJI DIGITAL MINILAB FRONTIER. Odznacza się doskonałym odwzorowaniem szczegółów. Papier ten ze względu na swoje właściwości doskonale nadaje się do fotografii profesjonalnej np. zdjęcia studyjne a także fotografie komercyjne. Trwałość kolorów i zdjęć wynosi ponad 50 lat.

FUJICOLOR CRYSTAL ARCHIVE DIGITAL PEARL PAPER doskonały kolorowy papier przeznaczony wyłącznie dla cyfrowego druku. Wykorzystane perło-podobne kryształy nadają efekt wysokiego połysku, szczególnie w jasnych partiach obrazu. Wyróżnia się również grubszą warstwą bazową oraz dużą sztywnością. W połączeniu z urządzeniami drukującymi FUJI DIGITAL MINILAB FRONTIER papier ten zapewnia wysokiej jakości błyszczące cyfrowe wydruki, które mogą być wykorzystywane w profesjonalnej fotografii np. do tworzenia portretów, zdjęć mody lub innych zastosowań w fotografii komercyjnej. Trwałość kolorów i zdjęć wynosi ponad 50 lat.
Back to top